Wyprawka wiosenna dla chłopca – sezon 2020

Wyprawka wiosenna dla chłopca jest kontynuacją postu, w którym pokazuję jak przygotować minimalistyczny zestaw ubrań dla noworodka.


Wiosenna wyprawka dla dziewczynki – sezon 2020

Wiosenna wyprawka unisex – sezon 2020


Co kryje się pod pojęciem minimalistyczna wyprawka?

Jest to niezbędna ilość ubranek, jakie potrzebne są w pierwszych tygodniach życia maluszka. Jestem zwolenniczką kompletowania minimalistycznej ilości ubrań dla noworodka, dlatego, że po pierwsze dzieci w pierwszych miesiącach swojego życia szybko rosną, zatem rzeczy te nie posłużą nam długo. Po drugie, prawda jest taka, że każdy z nas ma swoje upodobania. Ja np. jestem wielką fanką niemowlęcych pajacy. Leżąc po porodzie, z moim synkiem w szpitalu, wymieniałam się w tej kwestii doświadczeniem z mamą dzielącą ze mną pokój (moja współlokatorka urodziła swoje trzecie dziecko). Owa mama 😀 była z kolei zwolenniczką kaftaników i półśpiochów. Dlatego komponując minimalistyczną wyprawkę, która składa się z jednego i z drugiego dajesz sobie szanse na rozpoznanie swoich upodobań, w kwestii sposobu ubierania swojego nowo narodzonego dziecka.


Zachęcam do zapoznania się z postem dotyczącym kompletacji wyprawki na wiosnę  -> tutaj.


Trzy zestawy

Ci, który śledzą moje wpisy na temat kompletacji wyprawki, zdążyli już zauważyć, że przygotowując ubrania dla noworodka, dzielę je na trzy zestawy. Pierwszy z nich to zestaw do spania, składający się z pajacy, body w wersji wiosennej, z krótkim rękawem oraz czapeczek po kąpieli. W mojej opinii w pierwszym miesiącu życia dziecka jest to zestaw najbardziej eksploatowany, dlatego, że 😀 w tym czasie noworodki najwięcej śpią.

Drugi zestaw to komplet ubrań na dzień. Zawsze dobierając ubrania dla dzieci, kieruje się przede wszystkim tym, by były one wygodne. Co oznacza, że skompletowane przeze mnie ubranka w tym zestawie nadają się, również do drzemki malucha w ciągu dnia.

Na koniec komplet ubrań na spacer. Wiosna pod względem pogody może być różna, cieplejsza lub chłodniejsza. Dlatego, z wyborem stroju na spacer zalecam wstrzymać się do niemal ostatniej możliwej chwili.


Zestaw do spania

Rok 2020 to między innymi rok koloru niebieskiego, żółtego, przygotowując wyprawkę dla chłopca chciałam, by młody obywatel był również na czasie, dlatego uwzględniłam te kolory w niniejszej zestawie 😉 .

wyprawka wiosenna

Wyprawka wiosenna składa się z:

 1. 3 pary pajacy, Next, cena – 83 zł
 2. Białe body z krótkim rękawem, KappAhl, cena – 29,90 zł
 3. Body z krótkim rękawem, KappAhl, cena – 29,90 zł
 4. Czapka, KappAhl, cena – 29,90 zł
 5. Szara czapka, Pinokio, cena – 8,90 zł
 6. Kopertowe body 3-pak, H&M, cena – 59,99 zł
 7. Pajace 2-pak, Name it, cena – 69,00 zł
Wartość zestawu do spania: 310,59 zł

Zestaw na dzień

Zestaw na dzień, tradycyjnie wyposażam w body marki Lindex. I chociaż niektóry mogą mi zarzucić, że nie należą one do najtańszych (39,90 zł za sztukę), to uważam, że ten zakup opłaca się z dwóch powodów. Po pierwsze ubranka te są bardzo dobrej jakości. Po drugie posłużą Wam zdecydowanie dłużej, ze względu na zastosowane rozwiązanie w kroju, które powodują, że body rośnie razem z Waszym maluszkiem. Dodatkowo prawie wszystkie wzory body dostępne są w wersji kopertowej (idealnej dla noworodka), jak i zakładanej przez głowę. Z pewnością praktycznym rozwiązaniem są półśpiochy dzięki, którym unikniecie konieczności zakładania maleństwu skarpet. Skarpetki niestety są często bardzo uciążliwą częścią garderoby niemowlęcej, dzieje się tak, ponieważ często zsuwają się z dziecięcych stópek.

wyprawka wiosenna dla chłopca

Wyprawka wiosenna składa się z:

 1. Body z długim rękawem, Lindex, cena – 39,90 zł
 2. Kopertowe body, Lindex, cena – 39,90 zł
 3. Body z długim rękawem, Lindex, cena – 39,90 zł
 4. Półśpiochy 3-pak, H&M, cena – 59,99 zł
 5. Body 2-pak, Next, cena – 55 zł
 6. Ogrodniczki, KappAhl, cena – 69,99 zł
 7. Ciepła pikowana bluza, Tao, cena – 41,99 zł
 8. Spodnie dresowe, Tao, cena – 27,99 zł
 9. Kardigan, Next, cena – 68 zł
 10. Skarpetki, C&A, cena – 15,90 zł
Wartość zestawu na dzień: 458,56 zł

Zestaw na spacer

Ubiór na spacer mocno uzależniony jest od aury panującej na dworze. Dlatego tak jak już wspomniałam, ten strój polecam przygotować na samym końcu. Rodzaj odzienia uzależniony jest też od tego czy Wasz maluszek urodzi się wczesną czy późną wiosną.

wyprawka wiosenna sezon 2020

Wyprawka wiosenna składa się z:

 1. Kombinezon, GAP, cena – 109 zł
 2. Czapka, Lindex, cena – 39,90 zł
 3. 2-pak śliniak, Lindex, cena – 29,90 zł
Wartość zestawu na spacer: 178,80 zł

 

Całkowita wartość wyprawki wiosennej: 947,95 zł

Podsumowując

Zanim zaczniecie kompletować wyprawkę, warto ją przemyśleć. Zastanówcie się zarówno nad rodzajem wybieranych ubrań, jak również nad ich dobrem kolorystycznym. Zachęcam do dzielenia ubrań na trzy obszary, ze względu na to, że przygotowanie spójnej wyprawki wbrew pozorom, nie jest proste, a proponowany przeze mnie podział zdecydowanie ułatwia ten proces.

Teksty powiązane

Wiosenna wyprawka dla dziewczynki – sezon 2020

Wyprawka na wiosnę dla noworodka.

Wiosenna wyprawka unisex – sezon 2020

Dobra wyprawka dla noworodka – lato

Wyprawka – Jak zaoszczędzić?

Wyprawka dla dziewczynki – wiosna 2019

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz