COTTON ON – test jakości body

Tym razem cykl “test marki”, postanowiłam uzupełnić o moją opinię na temat jakości body Cotton on. W Polsce marka ta jest mało popularna, jej produkty można kupić między innymi na zalando.pl . Zdecydowałam się jednak na sprawdzenie wyrobu tej marki, głównie dlatego, że czasami szukamy opinii na temat właśnie mało popularnych w naszym kraju marek.

Cotton on to australijska marka, która swój początek ma w latach 80- tych. Dopiero w 2004 roku pojawiła się kolekcja Cotton On Kids. W Europie sklepy tej firmy możemy znaleźć jedynie w UK.


Szczegółowy opis kryteriów przyjętych do mojego testu znajdziecie -> tutaj.


Kryteria oceny

Materiał:

Skład: 95% bawełna, 5% elastan.

Testowi poddałam body w rozmiarze 86 cm. Wymiary ubranka tej wielkości przedstawiają się następująco:

test jakości body

 

Po dziesięciu praniach body prawie nie zmieniło swoich wymiarów. Zapewne jest to zasługa znajdującego się w składzie elastanu.  Napisałam “prawie”, dlatego, że body skurczyło się delikatnie w długości.

test jakości body cotton on

Bardzo przyjemny i miękki materiał, takie było moje wrażenie podczas pierwszego z nim kontaktu. Odczucie to nie zmieniło się, pomimo poddania ubranka około dziesięciu praniom.

Wybrany przeze mnie melanż (bardzo praktyczny kolor) nie zmienił swojej intensywności.

Na body zauważalne jest delikatne zmechacenie, jedynie w okolicy krocza. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to najczęściej mechacąca się okolica niemowlęcego body. Podkreślam jednak, że zmechacenie to jest bardzo znikome, ale jednak jest, dlatego o tym wspominam 😉 .

opinia o body cotton on

jakość ubrań dziecięcych cotton on

Zastosowany w ubranku nadruk od nowości miał charakter przetartego, spranego. W wyniku użytkowania, druk w ogóle nie stracił na jakości. Taki jaki był w dniu zakupu, taki pozostał do tej pory 😉 .

Jakość uszycia body Cotton on

Body marki Cotton on uszyte jest bardzo starannie. To, co zrobiło na mnie duże wrażenie, to obszyte mankiety (co zdarza się niezwykle rzadko) oraz starannie i głęboko podłożony dekolt w łódkę. Żeby nie było tak różowo 😉 , znalazłam też mankament. Chodzi o nierówno skrojony dół body w okolicach zapięcia. W rezultacie, body po 10 praniach w dolnej części skosiło się, co wyraźnie widać na niżej zaprezentowanym zdjęciu. Po praniach zatrzaski nie są ułożone względem siebie równolegle. Poza tym w sposobie uszycie body nie zauważyłam, żadnych innych mankamentów.

Cena

Prezentowany Wam egzemplarz kupiłam, na zalando jeszcze w zeszłym roku, w cenie promocyjnej 34 zł. Wartość tą zaliczę do cen średnich, dla tego typu ubrania. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że promocja zmniejszyła cenę wyjściową body, o 15 – 20%. Wzrost ceny body o wspomniany procent nadal (w moim ocenie) plasuje wartość ubranka w cenach średnich.

Informacje z metki

test jakości body

Produkt szyty jest w Chinach.

Warunki użytkowania:

  • Maksymalna temperatura prania 30°C, pranie delikatne,
  • Nie używać wybielaczy,
  • Nie suszyć w suszarce bębnowej,
  • Prasować w temperaturze max 150°C,
  • Nie czyścić chemicznie.

Test jakości body – praktyczność

Ze względu na kolor oraz sympatyczny nadruk na plecach 😉 (oczywiście kojarzący się z bajką z moich dziecięcych lat), jest to jedno z ulubionych body. Przyczyną tej sympatii jest również fakt, że bardzo ładnie układa się na dziecku. Ramiona są dopasowane, wykończone mankieciki, czynią body marki cotton on zgrabnym.

Wątpliwość, moją budzi kwestia braku możliwości suszenia w suszarce. Ze względu na konieczność suszenia ubrań jesienią i zimą w domu, nosiłam się z zamiarem kupna suszarki. W związku z tym, zaczęłam zwracać uwagę na możliwość suszenia ubrań, zwłaszcza tych dziecięcych, najczęściej przeze mnie pranych. Niestety bardo często w przypadku ubrań dziecięcych, spotykam się zaleceniami producenta, o nie stosowaniu suszarki.

Kryterium Ocena Uzasadnienie
Materiał 1_5 punktu test marki (+) punkt za bawełnę(+,-) za elastan
Jakość szycia 1_5 punktu test marki
Cena 0_5gwiazdki (+) punkt za średnią cenę(-) punkt za dostępność
Informacje z metki  (-) produkcja w Chinach(+) warunki użytkowania
Praktyczność 1_5 punktu test marki
Razem: 1_5 punktu test marki

Podsumowanie – test jakości body Cotton on

Pomimo uzyskania jedynie 5,5 punktów, uważam, że body marki Cotton on jest bardzo dobrej jakości. Najlepszym wyznacznikiem tego, czy ubrania tej firmy są godne polecenia, jest zadanie sobie pytania, czy kupiłabym drugi raz body tej marki? W Polskich realiach – nie 🙂 . Moja odpowiedź jest podyktowana dostępnością produktów danej marki w naszym kraju. Trudność w zakupie produktów Cotton on wiąże się z tym, że kupimy coś okazjonalnie, co “wpadnie nam w ręce”, nie mamy możliwości regularnego kupowania bieżącej kolekcji marki. Z praktycznego punktu widzenia (rodziców dysponujących małą ilością wolnego czasu), polowanie na ubrania tej marki to strata cennego czasu 😀 . Inaczej rzecz by się miała gdybym mieszkała w UK 😉 . W takich realiach na pewno regularne przeglądała bym kolekcje Cotton on.

 

Teksty powiązane

Test marki – zapowiedź cyklu wpisów

1. Test marki – Pinokio

2. Test marki – SMYK, Cool Club,

3. Test marki – Lindex

4. Test marki – Pepco

5. Test marki – lupilu, Lidl

6. Jakość body GAP

7. Jakość ubrań dziecięcych H&M

8. Body Reserved – test marki

 

 

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz